Strona główna

Strona 1 z 64  > >>

pa 15, 2018
Kategoria: Komunikaty prasowe

ZABÓJSTWO W MAŁKINI

 

W dniu 24 września br. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi S. [ 25l.], którego oskarżono o popełnienie zbrodni zabójstwa...

 

ZABÓJSTWO W MAŁKINI

 

W dniu 24 września br. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi S. [ 25l.], którego oskarżono o popełnienie zbrodni zabójstwa, tj. o czyn z art. 148 § 1 kk. Do zdarzenia doszło w dniu 28 października 2017r. w miejscowości Małkinia Górna. Bartłomiej S. poznał pokrzywdzonego na peronie dworca PKP. Miedzy mężczyznami  doszło do wymiany zdań, później Bartłomiej S. zaczął bić pokrzywdzonego, przewrócił go na ziemię i zaciągnął na tory kolejowe, gdzie zaczął dusić pokrzywdzonego za szyję. Rozebrał pokrzywdzonego z odzieży i pozostawił go na torowisku. Odzież rozrzucił po okolicy. W czasie czynu Bartłomiej S. był pod wpływem alkoholu.

Sekcja zwłok wykazała szereg rozległych obrażeń w obrębie głowy i klatki piersiowej pokrzywdzonego. Bezpośrednią przyczyną zgonu była ostra niewydolność oddychania i krążenia w przebiegu duszenia.

Bartłomiej S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Wobec podejrzanego stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

pa 15, 2018
Kategoria: Komunikaty prasowe

KOMUNIKAT PRASOWY 35

 

W dniu 3 października 2018r. tutejsza Prokuratura Okręgowa skierowała akt oskarżania przeciwko Rafałowi K i Adamowi W., którym zarzucono...

 

KOMUNIKAT PRASOWY 35

 

W dniu 3 października 2018r. tutejsza Prokuratura Okręgowa skierowała akt oskarżania przeciwko Rafałowi K i Adamowi W., którym zarzucono posiadanie ponad 4180 gr marihuany, 446 gr amfetaminy oraz środków odurzających. Środki odurzające i substancje psychotropowe były ukryte przez oskarżonych w lesie, na posesjach zajmowanych przez mężczyzn oraz w samochodzie. Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień.

Rafał K. był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu, Adam W. był karany za przestępstwo przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu, przestępstwo zgwałcenia jak również nielegalne posiadanie broni palnej.

Oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

pa 9, 2018
Kategoria: Komunikaty prasowe

UWAGA NA OSZYSTÓW

 

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, iż Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie nadzoruje śledztwo w sprawie oszustwa na „policjanta”.

 

UWAGA NA OSZYSTÓW

 

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, iż Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie nadzoruje śledztwo w sprawie oszustwa na „policjanta”. Do zdarzenia doszło w dniu 4 października 2018r. Na telefon stacjonarny Kazimiery F. zadzwoniła kobieta, podająca się za pracownika poczty. Podczas rozmowy poinformowała pokrzywdzoną, że posiada dla niej przesyłkę. Po upływie kilku minut na telefon stacjonarny Kazimiery F. zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Zwrócił się z prośbą o pomoc w złapaniu oszustów działających na terenie Wyszkowa, do których miała przynależeć kobieta, kontaktująca się w sprawie przesyłki. Celem potwierdzenia, że jest z policji polecił pokrzywdzonej, aby zadzwoniła pod nr alarmowy 112. Kobieta zadzwoniła i po głosie rozpoznała, że to ten sam mężczyzna. Mężczyzna zadzwonił następnie na telefon komórkowy, którego numer podała mu Kazimiera F. i udzielił jej dalszych instrukcji. Rzekomy policjant kazał jej wypłacić ze swojego rachunku bankowego pieniądze w kwocie 9.000zł, a następnie wskazaną kwotę tytułem wpłaty na pomnik przelać, wpłacić na wskazany rachunek bankowy. Zgodnie z udzielonymi wskazówkami, pokrzywdzona miała spotkać się w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie z policjantem. Po stawieniu się na Komendę i przedstawieniu sytuacji, zorientowała się, że została oszukana. Wpłacone przez pokrzywdzoną środki pieniężne zostały natychmiast wypłacone w jednym z bankomatów w Warszawie.
Obecnie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa.
Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zwraca się z apelem do mieszkańców miasta Wyszków oraz okolic o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za członków rodziny potrzebujących pieniędzy, funkcjonariuszy policji i innych, którzy proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku zaistnienia podobnej sytuacji należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

pa 3, 2018
Kategoria: Listy gończe

  
Poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowi Mazowieckiej:
Jacek Naklicki
 

  

Imię i nazwisko:

Jacek Naklicki

Nazwisko rodowe:

---

Imię ojca:

Krzysztof

Data i miejsce urodzenia:

15 sierpnia 1985r. ; Bydgoszcz

Obywatelstwo:

polskie

Ostatni adres zamieszkania:

87-515 Rogowo, Nowy Kobrzyniec 28 m. 3

Zawód:

brak danych

Kwalifikacja prawna czynu:

art. 209 § 1a kk

Poszukiwany /-a/ w sprawie:

PR 1 Ds. 102.2018 Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej

 

wrz 26, 2018
Kategoria: Oferty pracy

Sygnatura konkursu PO IV WOS 1111.3.2018

          Komisja konkursowa powołana Zarządzeniem Nr 47/18 Prokuratora Okręgowego w Ostrołęce z dnia 19 lipca 2018 roku w sprawie konkursu na staż urzędniczy w Prokuraturze Rejonowej w Przasnyszu zawiadamia, iż na posiedzeniu w dniu 25 września 2018 roku postanowiła podjąć niniejszą uchwałę:

 

Sygnatura konkursu PO IV WOS 1111.3.2018

          Komisja konkursowa powołana Zarządzeniem Nr 47/18 Prokuratora Okręgowego w Ostrołęce z dnia 19 lipca 2018 roku w sprawie konkursu na staż urzędniczy w Prokuraturze Rejonowej w Przasnyszu zawiadamia, iż na posiedzeniu w dniu 25 września 2018 roku postanowiła podjąć niniejszą uchwałę:

  1. Do odbycia stażu urzędniczego w Prokuraturze Rejonowej w Przasnyszu zakwalifikować Panią Kukielewską Martę, która uzyskała łącznie po trzech etapach największą ilość punktów.
  2. Ustalić listę kandydatów rezerwowych, na wypadek zaistnienia możliwości zatrudnienia większej liczby osób, rezygnacji kandydata bądź w sytuacji ustania stosunku pracy z osobą odbywającą staż urzędniczy przed ukończeniem tego stażu. Na listę rezerwową wpisać Panią Piekarską Annę, która z otrzymaną łącznie po trzech etapach ilością punktów uzyskała drugi wynik oraz Panią Tworkowską Natalię z trzecim wynikiem.
  3. Niniejszą uchwałę ogłosić niezwłocznie na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce oraz w na tablicy ogłoszeń w Prokuraturze Okręgowej i Prokuraturze Rejonowej w Przasnyszu.

 

Prokurator Okręgowy
      Dorota Łada

 

Strona 1 z 64  > >>Następna strona: Status prawny