Strona główna

Strona 1 z 64  > >>

pa 23, 2018
Kategoria: Listy gończe

  Poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowi Mazowieckiej: Zbigniew Szymański

 

Imię i nazwisko:

Zbigniew Szymański

Nazwisko rodowe:

---

Imię ojca:

Kazimierz

Data i miejsce urodzenia:

27 września 1965r.; Ostrów Mazowicka

Obywatelstwo:

polskie

Ostatni adres zamieszkania:

07-320 Małkinia Górna, ul. Przewóz 35a

Zawód:

brak danych

Kwalifikacja prawnaczynu:

art. 244 kk 

Poszukiwany /-a/ w sprawie:

PR 2 Ds.534.2017 Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Maz.

 

pa 22, 2018
Kategoria: Listy gończe

 Poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowi Mazowieckiej: Sebastian Kamiński

 

Imię i nazwisko:

Sebastian Kamiński

Nazwisko rodowe:

---

Imię ojca:

Artur

Data i miejsce urodzenia:

10 grudnia 1994r.; Ostrów Mazowicka

Obywatelstwo:

polskie

Ostatni adres zamieszkania:

07-300 Ostrów Mazowiecka, ul. Łączna 5

Zawód:

brak danych

Kwalifikacja prawna czynu:

art. 278 § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 kk

art. 209 § 1a kk

Poszukiwany /-a/ w sprawie:

PR 1 Ds.775.2018 Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Maz.

 

pa 15, 2018
Kategoria: Komunikaty prasowe

ZABÓJSTWO W MAŁKINI

 

W dniu 24 września br. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi S. [ 25l.], którego oskarżono o popełnienie zbrodni zabójstwa...

 

ZABÓJSTWO W MAŁKINI

 

W dniu 24 września br. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi S. [ 25l.], którego oskarżono o popełnienie zbrodni zabójstwa, tj. o czyn z art. 148 § 1 kk. Do zdarzenia doszło w dniu 28 października 2017r. w miejscowości Małkinia Górna. Bartłomiej S. poznał pokrzywdzonego na peronie dworca PKP. Miedzy mężczyznami  doszło do wymiany zdań, później Bartłomiej S. zaczął bić pokrzywdzonego, przewrócił go na ziemię i zaciągnął na tory kolejowe, gdzie zaczął dusić pokrzywdzonego za szyję. Rozebrał pokrzywdzonego z odzieży i pozostawił go na torowisku. Odzież rozrzucił po okolicy. W czasie czynu Bartłomiej S. był pod wpływem alkoholu.

Sekcja zwłok wykazała szereg rozległych obrażeń w obrębie głowy i klatki piersiowej pokrzywdzonego. Bezpośrednią przyczyną zgonu była ostra niewydolność oddychania i krążenia w przebiegu duszenia.

Bartłomiej S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Wobec podejrzanego stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

pa 15, 2018
Kategoria: Komunikaty prasowe

KOMUNIKAT PRASOWY 35

 

W dniu 3 października 2018r. tutejsza Prokuratura Okręgowa skierowała akt oskarżania przeciwko Rafałowi K i Adamowi W., którym zarzucono...

 

KOMUNIKAT PRASOWY 35

 

W dniu 3 października 2018r. tutejsza Prokuratura Okręgowa skierowała akt oskarżania przeciwko Rafałowi K i Adamowi W., którym zarzucono posiadanie ponad 4180 gr marihuany, 446 gr amfetaminy oraz środków odurzających. Środki odurzające i substancje psychotropowe były ukryte przez oskarżonych w lesie, na posesjach zajmowanych przez mężczyzn oraz w samochodzie. Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień.

Rafał K. był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu, Adam W. był karany za przestępstwo przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu, przestępstwo zgwałcenia jak również nielegalne posiadanie broni palnej.

Oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

pa 9, 2018
Kategoria: Komunikaty prasowe

UWAGA NA OSZYSTÓW

 

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, iż Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie nadzoruje śledztwo w sprawie oszustwa na „policjanta”.

 

UWAGA NA OSZYSTÓW

 

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, iż Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie nadzoruje śledztwo w sprawie oszustwa na „policjanta”. Do zdarzenia doszło w dniu 4 października 2018r. Na telefon stacjonarny Kazimiery F. zadzwoniła kobieta, podająca się za pracownika poczty. Podczas rozmowy poinformowała pokrzywdzoną, że posiada dla niej przesyłkę. Po upływie kilku minut na telefon stacjonarny Kazimiery F. zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Zwrócił się z prośbą o pomoc w złapaniu oszustów działających na terenie Wyszkowa, do których miała przynależeć kobieta, kontaktująca się w sprawie przesyłki. Celem potwierdzenia, że jest z policji polecił pokrzywdzonej, aby zadzwoniła pod nr alarmowy 112. Kobieta zadzwoniła i po głosie rozpoznała, że to ten sam mężczyzna. Mężczyzna zadzwonił następnie na telefon komórkowy, którego numer podała mu Kazimiera F. i udzielił jej dalszych instrukcji. Rzekomy policjant kazał jej wypłacić ze swojego rachunku bankowego pieniądze w kwocie 9.000zł, a następnie wskazaną kwotę tytułem wpłaty na pomnik przelać, wpłacić na wskazany rachunek bankowy. Zgodnie z udzielonymi wskazówkami, pokrzywdzona miała spotkać się w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie z policjantem. Po stawieniu się na Komendę i przedstawieniu sytuacji, zorientowała się, że została oszukana. Wpłacone przez pokrzywdzoną środki pieniężne zostały natychmiast wypłacone w jednym z bankomatów w Warszawie.
Obecnie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa.
Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zwraca się z apelem do mieszkańców miasta Wyszków oraz okolic o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za członków rodziny potrzebujących pieniędzy, funkcjonariuszy policji i innych, którzy proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku zaistnienia podobnej sytuacji należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Strona 1 z 64  > >>Następna strona: Status prawny